Międzynarodowa Agencja Bezpieczeństwa Hydrauliki (ISHA), która m. innymi tworzy i nadzoruje standardy szkoleń w zakresie bezpieczeństwa hydrauliki siłowej, traktuje bezpieczeństwo pracowników i ochronę środowiska jako najwyższe priorytety w kontroli systemów hydrauliki siłowej.
System Stopflex jest zdecydowanie zalecany przez IHSA jako najlepsze zabezpieczenie pracy układów hydraulicznych.
W niektórych regionach świata - w miejscach zagrożenia personelu przy zerwaniu węża wiązania końców przewodów
Stopflex są już nakazane przepisami.

W przypadku zerwania się końcówki przewodu, energia sprężonego medium może być bardzo niebezpieczna dla osób czy sprzętu w otoczeniu. System wiązania przewodu Stopflex stabilizuje odrzut zerwanego przewodu, zapobiegając rozpryskom sprężonych płynów hydraulicznych i niebezpiecznym uderzeniom luźnego przewodu pod wpływem energii gwałtownie rozprężającego się medium. Dzięki systemowi Stopflex przewód pozostaje związany z miejscem przyłączenia chroniąc zarówno operatorów jak i sprzęt.
System Stopflex może być zastosowany na każdym rodzaju przewodu i połączenia. Opaski STOP FA wyosażone w gumowe amortyzatory, doskonale mocują linki na przewodzie, jednocześnie pozwalając na swobodną pracę węża.
Linki hamujące odrzut węża mogą być zamocowane na nyplach, kołnierzach SAE czy innych elementach połączeń.

System Stopflex jest zaprojektowany i przetestowany do blokowania odrzutu przewodów pod ciśnieniem podanym w parametrach technicznych, zgodnie z poniższymi normami produkcji przewodów hydraulicznych:
EN 853, EN 854, EN855, EN 856m EN857 SAE J517.
System nie jest przewidziany do przewodów przcujących ze sprężonym powietrzem czy gazami technicznymi.